
Iako Andrej Plenković kao premjer vjerojatno nikada nije bio moćniji nego danas u posljednje vrijeme svjedoci smo sve češćeg pojavljivanja slogana “Zvona zvone, država nam tone“. Ovaj slogan, koji ukratko realistično i sakrastično ukazuje na stanje u državi, izaziva brojne reakcije u javnosti koju aktualni premjer Plenković nikako svojim govorima ne može uvjeriti da žive bolje nego ikad. Da dok ih mlate župani da su to samo sporadični nesporazumi kao i kad se krade preko javnih nabava. Dok jedni, uglavnom oporba i njima sklono građanstvo, smatraju da je riječ o točnom opisu trenutnog stanja u Hrvatskoj, drugi, uglavnom vladajuća koalicija i njihovi glasači ga smatraju previše pojednostavljenim i populističkim.
Što taj slogan zapravo znači?
Slogan “Zvona zvone, država nam tone” je zapravo poziv ljudima na buđenje i upozorenje na, prema mišljenju onih koji ga koriste, sve veće probleme u hrvatskom društvu. Zvona su simbol uzbune, a potonuće države simbolizira opadanje standarda, korupciju, nezaposlenost i druge probleme s kojima se Hrvatska suočava.
Ovaj slogan najčešće u političkim sučeljavanjima koriste politički oponenti vladajućih struktura, kao i građani nezadovoljni trenutnim stanjem u državi. Oni ga koriste kako bi ukazali na probleme koje smatraju ključnima za opstanak Hrvatske. S druge strane, vladajuće strukture često odbacuju ovaj slogan kao previše pojednostavljen i neutemeljen.
Slagan služi kao svojevrsna motivacija za promjene, u predizborno se vrijeme koristi kao poziv na izbore i uglavnom ukazuje a postojeće probleme u nekom društvu.
Vladajući, pa tako i naš premijer Andrej Plenković, često ističu kako je slogan populistički i ne nudi konkretna rješenja. Pa naravno jer se konkretna rješenja očekuju upravo od njih zbog toga i imaju prikladne “alate” u rukama da ih ostvare upravo oni a ne narod ili oporba. Ona je tu da kritizira ako nešto nije u redu, upravo kao i narod koji spaja kraj s krajem prije nego pobjegne “trbuhom za kruhom”.
Slogan “Zvona zvone, država nam tone” je postao svojevrsni simbol nezadovoljstva velikog dijela hrvatske javnosti. Bez obzira na to je li riječ o točnom opisu stvarnosti ili samo o političkom sloganu, ovaj izraz je uspio pokrenuti raspravu o brojnim problemima s kojima se Hrvatska suočava.
Važno je naravno naglasiti da je svaki slogan pa i ovaj kao takav samo simbol nečega. Prave promjene se mogu postići samo kroz konkretne akcije, promjenom na izborima i kroz konstruktivni dijalog sa ili bez bez “tvrde kohabitacije” ali kroz dijalog a ne kroz vrijeđanje svih nas skupa. Dijalog kojeg nema na vidiku još od najave “tvrde kohabitacije” izvršne vlasti koji pripadaju različitim političkim blokovima ili strankama.
Svaki pravi domoljub i predsjednički kandidat mora znati peći kolače

Predsjednički kandidat Dragan Primorac peče kolače koji ga podsjećaju na djetinjstvo i narod bi zbog toga trebao glasati za njega, a ne za Bulja ili Milanovića koji kako čujemo nemaju blage veze o kuhanju. Kad Dragan Primorac, kandidat HDZa postane predsjednik, osobno će peći kolače državnicima koji dolaze na Pantovčak! Oni će to znati cjeniti!
@draganprimorac Danas zajedno pripremamo neodoljive tuljke s punjenjem od vanilije!🍴✨ Ako volite slatko, ovo morate probati, cijeli recept se nalazi na linku u opisu profila! 😋 Koji je vaš omiljeni desert iz djetinjstva? Pišite mi u komentarima! 👉🏻 #recept #christmasbaking #GrađaninSvijetaPredsjednikDomovine #ZaDragana #novipredsjednik #zanovogpredsjednika ♬ Chill Vibes – Tollan Kim
Kekin i Raspudička su žene i njima je kuhanje i pečenje kolača u krvi, a imaju i druge vrline – znaju upaliti usisavač i oprati suđe zato su još idealnije kandidatkinje od Primorca koji samo peče kolače ili Bulja i Milanovića koji samo te iste besramno žderu.